Stadion Narodowy w Warszawie pomieści więcej kibiców

Doskonałe wieści nadchodzą z budowy Stadionu Narodowego w Warszawie, który będzie jedną z aren Euro 2012. Stadion Narodowy będzie mógł pomieścić ponad 58 tys. widzów. To o blisko trzy tysiące więcej miejsc, niż pierwotnie zakładano w projekcie. Obiekt budowany z myślą o mistrzostwach Europy w piłce nożnej zamiast pierwotnych 55 920 miejsc, pomieści ich blisko trzy tysiące więcej – poinformowali pracownicy Narodowego Centrum Sportu, spółki zajmującej się budową stadionu.

Sytuację na antenie “Orange Sport Info” skomentował Jerzy Grochulski. – Nie potrafię odpowiedzieć jak to się stało, że na stadionie powstanie więcej miejsc dla kibiców. Mogę sobie wyobrazić, iż zrezygnowano z niektórych rozwiązań, takich jak loże dla VIP-ów i zastąpiono je miejscami dla widzów. Taka zmiana może przynieść tylko pożytek, zarówno dla organizatorów, jak i dla kibiców – powiedział przewodniczący Stowarzyszenia Architektów Polskich.

- Ucieszyła mnie ta informacja. Im więcej miejsc, tym więcej ludzi na trybunach – stwierdził Michał Listkiewicz. Były prezes PZPN-u przyznał jednak, iż zmiana ta nie wpłynie na rozkład spotkań podczas Euro 2012. – Nie ma to znaczenia dla rozkładu spotkań, nawet gdyby na Stadionie Narodowym przybyło 20 tys. krzesełek. W Polsce rozegrany zostanie mecz otwarcia i półfinał, na Ukrainie półfinał i mecz finałowy. Ucieszą się natomiast kibice, bowiem ten “naddatek” zostanie zgłoszony do UEFA, a zatem więcej widzów obejrzy mecze podczas Euro. Sytuacja ta nie jest jednak odosobniona, również przed mundialem w RPA okazało się, że stadion w Johannesburgu będzie mógł pomieścić większą ilość kibiców, niż pierwotnie planowano – dodał polski delegat FIFA i UEFA.

Termin oddania Stadionu Narodowego to koniec czerwca 2011 roku. Oficjalne otwarcie nastąpi 27 sierpnia 2011 roku o godzinie 20:00, podczas spektaklu “Energia Pokoleń – spektakl o pasji, marzeniach i emocjach”. Pierwszą imprezą sportową na obiekcie będą zawody “Red Bull X-Fighters”, a pierwszym spotkaniem piłkarskim – mecz Polska – Niemcy (6 września).