Korupcja w wywiadzie skarbowym

Urzędnicy resortu finansów za łapówki przekazywali tajne informacje między innymi prywatnemu detektywowi – ustaliła “Rzeczpospolita”. Gazeta pisze, że Markowi N., głównemu specjaliście w Departamencie Wywiadu Skarbowego w Ministerstwie Finansów, i jego koleżance Prokuratura Apelacyjna w Gdańsku zarzuciła wzięcie prawie 7 tysięcy złotych łapówki. Oboje są w areszcie. Grozi im do dziesięciu lat więzienia. Zdaniem informatorów gazety, zatrzymani na łapówkach mogli zarobić dużo więcej.

Według ustaleń “Rzeczpospolitej”, śledczy są pewni, że aresztowani wywiadowcy przekazali informacje o trzech osobach fizycznych i spółce z Dąbrowy Górniczej. Odbiorcą był między innymi prywatny detektyw z Białej Podlaskiej, którego firma zajmuje się wywiadem gospodarczym.

Prokuratura nie ujawnia, gdzie trafiały dane sprzedawane przez urzędników mających dostęp do tajemnic skarbowych. Według ustaleń “Rzeczpospolitej”, to właśnie będzie kluczowym wątkiem sprawy. Jak twierdzą jej informatorzy, odbiorcami mogły być potężne firmy działające w branży budowlanej.