Kwiecień, 2010

Najem nie musi być tak drogi

Zawarcie umowy najmu okazjonalnego to spory wydatek. Tymczasem można go uniknąć. Jak wylicza dziennik, trzeba opłacić wynagrodzenie notariusza oraz za opracowanie świadectwa energetycznego. Większości kosztów, które mogą sięgać nawet kilku tysięcy złotych, można jednak uniknąć. Wystarczy, że wynajmujący porozumie się z najemcą. Może być to opłacalne, zwłaszcza jeśli chodzi o sporządzenie świadectwa energetycznego, którego najemca może, ale nie musi zażądać ...

Kolejki po akcje PZU

Do biura maklerskiego najlepiej przyjść rano z gotówką potrzebną na zapisanie się do zakupu akcji PZU. Środa to ostatni dzień, w którym inwestorzy indywidualni mogą dokonać zapisu na akcje prywatyzowanego giganta ubezpieczeniowego. Zainteresowanie jest spore, a czas oczekiwania w stołecznych biurach maklerskich we wtorek wahał się od 1,5 do 3 godzin.

Wulkan paraliżuje europejską gospodarkę

Życie gospodarcze w Europie praktycznie zamarło, bo nawet takie wydarzenia, jak targi w Londynie czy Mediolanie oraz rozmowy w sprawie pakietu ratunkowego dla Grecji nie mogą liczyć na frekwencję, zostały przełożone bądź odwołane z powodu pyłu wulkanicznego, który sparaliżował ruch lotniczy.

“Wolność i Prawda” – przemówienie Prezydenta Lecha Kaczyńskiego z 10 kwietnia

Przemówienie przygotowywane przez Lecha Kaczyńskiego na uroczystości 10 kwietnia 2010 roku. Zmarły tragicznie prezydent nie zdążył go wygłosić. Wcześniej jako ostateczną wersję przemówienia cytowano omyłkowo przygotowany 3 kwietnia list do Rodzin Katyńskich.

Na uroczystości lepiej jechać pociągami

Policja apeluje, by osoby wybierające się na pogrzeb pary prezydenckiej w Krakowie i warszawskie uroczystości żałobne za ofiary katastrofy pod Smoleńskiem korzystały z pociągów. Na trasach dojazdowych do miast i w samych miastach mogą być duże utrudnienia w ruchu.

Media bez reklam

Z mediów znikły reklamy. To dotkliwe zwłaszcza dla mediów elektronicznych, które - w odróżnieniu od gazet - nie mogą zrekompensować części utraconych przychodów np. sprzedażą nekrologów.

Eksperci: nie trzeba się obawiać ataku na polską walutę

Nawet jeżeli ze względu na zmianę na stanowisku prezesa NBP doszłoby do ataku spekulacyjnego na polską walutę, to zachwianie kursu nie powinno być duże ani długotrwałe - uważają eksperci.

Sopot pokaże, jak robić gaz z morskich glonów

Budowa biogazowni to ostatnio modny temat i propozycja głównie dla gmin wiejskich. Spotyka się z sympatią również w miastach - dowodem może być uzdrowisko Sopot. To miasto, wspólnie z polskimi i szwedzkimi naukowcami, innymi miastami oraz uniwersytetami realizuje projekt badawczy, po którego urzeczywistnieniu być może w mieście lub jego pobliżu powstanie właśnie biogazownia. Unikatem w tym przedsięwzięciu są... morskie ...

Chińczycy wybudują obwodnicę Krakowa?

China Development Bank to instytucja finansowa, która jest zainteresowana budową brakujących odcinków trzeciej obwodnicy Krakowa, a więc tras: Zwierzynieckiej, Pychowickiej i Łagiewnickiej.

Prezydent podpisał trzy nowelizacje ustaw podatkowych

Prezydent Lech Kaczyński podpisał w czwartek trzy nowelizacje ustaw podatkowych. Przewidują one m.in. nałożenie nowych obowiązków informacyjnych na organy podatkowe, przy jednoczesnym odciążeniu podatników. Chodzi o zmiany w Ordynacji podatkowej, ustawie o VAT oraz ustawach o CIT i PIT. Przepisy przygotowała sejmowa komisja "Przyjazne Państwo".