Czerwiec, 2010

Koleją z Warszawy nad morze szybciej dopiero w 2012 r.

Najwcześniej w 2012 roku znacznie skróci się czas przejazdu koleją z Warszawy do Trójmiasta. Już trzeci rok trwa generalna modernizacja linii kolejowej E-65 na odcinku między stolicą a Gdynią. Koordynuje ją spółka PKP Polskie Linie Kolejowe, odpowiadająca za infrastrukturę. Obecnie czas przejazdu z Warszawy Centralnej do Gdyni Głównej Osobowej wynosi około sześciu godzin. Rzecznik spółki PKP Polskie Linie Kolejowe Krzysztof Łańcucki ...

Przebudowa systemu komunikacyjnego wokół Sky Tower we Wrocławiu

LC Corp Sky Tower, inwestor najwyższego budynku mieszkalnego we Wrocławiu, rozpoczyna przebudowę systemu komunikacyjnego w centrum miasta. Koszt inwestycji wyniesie 40 mln zł. Przebudowa zostanie zakończona w 2011 r. Pierwszy etap przebudowy wrocławskich ulic: Powstańców Śląskich, Wielkiej, Gwiaździstej i Szczęśliwej oraz prac dotyczących sieci i przyłączy Sky Tower rozpocznie się 26 czerwca i potrwa do końca wakacji.

Jak nie dać się oszukać. Konsument na wakacjach

Zaczął się sezon urlopów – czas żniw dla biur podróży, ale też wzmożonej pracy centrów konsumenckich. Co roku bowiem ogromna część turystów wraca z wakacji rozczarowana, niezadowolona czy wręcz oszukana. Oto, jakie prawa ma konsument na wakacjach.

Od poniedziałku reklamy mają być cichsze

Reklamy w radiu i telewizji nie mogą być głośniejsze niż poprzedzające je programy. Od poniedziałku nadawcy będą z tego rozliczani przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Jeśli reklamy będą zbyt głośne, nadawców dotkną kary finansowe.

Apteki tylko dla farmaceutów

Samorząd aptekarski chce, aby apteki mogły należeć wyłącznie do farmaceutów, domaga się także wprowadzenia limitów przy uruchamianiu nowych placówek. Naczelna Izba Aptekarska przedstawiała te postulaty już wcześniej, ale bez rezultatu. Urzędnicy Ministerstwa Zdrowia twierdzili, że wprowadzenie tych pomysłów w życie byłoby niezgodne z prawem Unii Europejskiej, bo preferowałoby jedną z grup, kosztem innych.

Inwestorzy: dla 61 proc. katowiczan przebudowa dworca PKP

61 proc. mieszkańców Katowic uważa, że przebudowa dworca kolejowego w tym mieście jest najważniejszą kwestią dla jego rozwoju - poinformowali przedstawiciele firm odpowiedzialnych za tę inwestycję, powołując się na zamówione przez nich badanie TNS OBOP. Nowy budynek katowickiego dworca ma zostać oddany do użytku w maju 2012 r. Obecnie na tyłach dzisiejszego obiektu i pod czwartym peronem powstaje przygotowywany na ...