Listopad, 2010

PLK przygotowuje rewitalizację linii z Katowic do Sosnowca Jęzora

Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe zgłosiła do resortu infrastruktury projekt rewitalizacji linii kolejowej Katowice - Kraków na odcinku od Katowic do Sosnowca Jęzora. Warta ok. 280 mln zł inwestycja ma zostać sfinansowana m.in. dzięki środkom zaoszczędzonym na unijnych projektach modernizacji tras kolejowych - takich, jak kompleksowa przebudowa sąsiedniego odcinka tej samej linii między Sosnowcem Jęzorem a Krakowem.

Produkcja przemysłowa w październiku wzrosła o 8,0 proc.

Produkcja przemysłowa w październiku wzrosła o 8,0 proc. rok do roku, po wzroście o 11,8 proc. rok do roku we wrześniu, a w porównaniu z poprzednim miesiącem spadła o 1,6 proc. - poinformował w piątek Główny Urząd Statystyczny. Produkcja przemysłowa wyrównana sezonowo wzrosła w październiku rok do roku o 11,2 proc., a miesiąc do miesiąca spadła o 0,6 proc.

Euro 2012 to szansa na zmianę wizerunku Polaków

- Wszyscy jesteśmy gospodarzami - podkreślał dyrektor ds. operacyjnych i prokurent spółki PL.2012 Wojciech Folejewski, mówiąc o zbliżających się Mistrzostwach Europy w piłce nożnej, które Polska współorganizuje z Ukrainą. Niestety, obecnie wiedza spodziewanych gości na temat Polski nie napawa optymizmem. Spółka PL.2012, która nadzoruje przygotowania do Euro 2012 w Polsce, podczas IV konferencji PressEuro w Warszawie przedstawiła wyniki badań ...

ZUS do końca roku spłaci 1,51 mld zł kredytu w bankach komercyjnych

Zakład Ubezpieczeń Społecznych spłaci do końca tego roku zadłużenie w bankach komercyjnych wynoszące 1,51 mld zł - poinformowała minister pracy i polityki społecznej Jolanta Fedak. "W kwestii kredytów zaciąganych przez ZUS informuję, że obecne zadłużenie Funduszu Ubezpieczeń Społecznych z tytułu wykorzystania linii kredytowych wynosi 1.510,0 mln zł.